Polisa turystyczna na Euro we Francji

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej Mondial Assistance radzi kibicom wybierającym się na czempionat we Francji, aby przed wyjazdem pamiętali o zakupie ubezpieczenia.

Mimo rosnącej popularności EKUZ (w ub.r. wyrobiono tych kart 2,6 mln, z czego 77 221 dla osób wybierających się do Francji), operator podpowiada, aby wykupić dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy turystycznej. EKUZ gwarantuje bowiem jedynie dostęp do publicznej służby zdrowia na takich samych zasadach jak Francuzom. A wspomniane zasady różnią się znacznie od polskich. Pacjent we Francji najpierw musi pokryć z własnej kieszeni koszty leczenia, a następnie ubiegać się o refundację. Nie zawsze też można liczyć na całkowity zwrot, np. wizyta u lekarza pierwszego kontaktu i dentysty standardowo kosztuje 23 euro, a u specjalisty 25 euro, przy czym zwracane jest jedynie 70% kwoty. Jeśli lekarz stosuje stawki wyższe, to różnicę trzeba pokryć samodzielnie. Również koszty związane z wezwaniem pogotowia ratunkowego nie są w pełni refundowane (65%). Co więcej, w popularnych miejscach turystycznych, jak Marsylia czy Nicea można skorzystać wyłącznie z prywatnej opieki, której koszty nie są refundowane w ramach EKUZ. W takim przypadku jedynym zabezpieczeniem jest posiadanie dodatkowego ubezpieczenia. Ponieważ Francja należy do strefy ubezpieczeniowej A, to zakup polisy nie będzie wiązał się z wysokimi kosztami.

Zakup polisy turystycznej zapewni nam nie tylko dostęp do większej liczby placówek medycznych niż EKUZ, ale również ograniczy do minimum wszelkie formalności. Jeżeli będziemy chcieli umówić wizytę u lekarza wystarczy zadzwonić do centrum operacyjnego naszego ubezpieczyciela. Jego specjaliści skontaktują się w naszym imieniu z odpowiednią placówką medyczną i zarezerwują termin wizyty. Polisa turystyczna daje podróżnikowi pełen komfort i wsparcie w trudnych sytuacjach. Jej zakup w przypadku wyjazdu do Francji to koszt jedynie ok. 5-7 złotych za dzień –tłumaczy Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Wybierający się w podróż samochodem np. z Warszawy będą mieli łącznie do pokonania ok. 5,5 tys. kilometrów. To ok. 54 godzin w podróży. W tym czasie może się wiele wydarzyć, dlatego Mondial Assistance radzi sprawdzić zakres posiadanego pakietu assistance, czy np. gwarantuje on auto zastępcze w razie awarii.

Co roku pomagamy zmotoryzowanym turystom w wielu miejscach Europy. Obok awarii i stłuczek podczas wakacji zdarzają się też nietypowe sytuacje, jak zatrzaśnięcie kluczyków w pojeździe czy brak paliwa na pustkowiu. Wezwanie lokalnej pomocy może wtedy być trudne, nie tylko ze względu na barierę językową. Z pewnością łatwiej zadzwonić na przygotowany przed wyjazdem numer assistance i uzyskać pomoc przez polską infolinię – wskazuje Piotr Ruszowski.

Przed wyjazdem należy również zadbać o odpowiednie wyposażenie samochodu. We Francji obowiązkowymi elementami są kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy, komplet zapasowych żarówek oraz apteczka.

Źródło: brandscope.pl